Av. Kaya KAYAOĞLU

Lise öğrenimini İngilizce eğitim veren bir eğitim kurumunda tamamlayan Av. Kaya Kayaoğlu, üniversite öğrenimini de 2014 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Av. Kaya Kayaoğlu, gerek üniversite öğrenim hayatı süresince gerekse de yasal avukatlık stajı süresinde çalıştığı Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından bir tanesinde deniz hukuku, şirketler hukuku ve uluslararası taşımacılık hukuku üzerine deneyim kazanmıştır.

Ardından; Sezer & Utkaner Hukuk Bürosu’nda avukat ve kıdemli avukat olarak kariyerini sürdüren Av. Kaya Kayaoğlu, burada dünyaca ünlü yazılım şirketlerinin fikri haklarının korunması adına tüm Türkiye’de mümkün olan en etkin şekilde, hukuk ve ceza mahkemeleri vasıtasıyla korsanla mücadele ve uygunluk faaliyetleri sürdürmüştür. Av. Kaya Kayaoğlu, özellikle yazılımların fikri ve sınai haklarının korunması ve yazılım korsanlığı ile mücadele alanlarında uzmanlığa sahip olup, tüm Türkiye’de binlerce kuruluşun lisanssız yazılım kullanımlarının sona erdirilmesinde teknik alandaki uzmanlığı ile de etkin rol oynamıştır. Bu uzmanlığına ek olarak Av. Kaya Kayaoğlu, her kapasite ve boyuttaki şirketlere verdiği hukuki danışmanlık hizmetleri ve şirketler ve sözleşmeler hukuku alanlarındaki hizmetleri ile de müvekkillerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda her türlü hukuki desteği kendilerine vermiştir.

Av. Kaya Kayaoğlu, edindiği tecrübelerini harmanlayarak Kayaoğlu Avukatlık Bürosu’nu kurmuş olup; müvekkillerine mükemmeliyetçi hizmet anlayışı ile 21. yüzyılın çalışma sistemlerine uygun, hızlı ve etkin hukuki hizmet sunmayı hedef edinmiştir.